Technicznie, ale przystępnie.

Kodowanie dysku.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych na SecurBooku cała przestrzeń dyskowa przeznaczona na przechowywanie plików jest zakodowana.

Tłumacząc to w prosty sposób:
Tak długo, jak laptop jest wyłączony, nie ma możliwości dostania się do danych na nim zapisanych bez podania hasła. Zaraz po włączeniu SecurBooka pojawia się komunikat o podanie hasła, dopiero po podaniu prawidłowego hasła system uruchomi się i będzie działał, aż do wyłączenia laptopa.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:
Do kodowania używany jest algorytm AES-256, czyli „Advanced Encryption Standard” używający klucza o długości 256 bitów. Algorytm ten jest używany przez najważniejsze państwowe instytucje, włączając w to Amerykańskie NSA „US National Security Agency”. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości złamania tego algorytmu w jakimkolwiek rozsądnym czasie. Jako algorytm hashujący używany jest SHA-512, który również jest używany przez najważniejsze agencje związane z bezpieczeństwem. Wszystkie operacje związane z kodowaniem i dekodowaniem danych odbywają się w tle i nie są w żaden sposób widoczne dla użytkownika. Zastosowany w przykładowym SecurBooku x5 procesor Intel i5 wspiera sprzętową akcelerację algorytmu AES, dzięki czemu prędkość kodowania i dekodowania danych przekracza 2GB/sek, w wyniku czego użytkownik w żaden sposób nie zauważa spowolnienia pracy na zakodowanym dysku.

SecurVPN.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych przez sieć Internet, SecurBook oferuje usługę SecurVPN, która transparentnie koduje dane i jednocześnie ukrywa naszą prawdziwą lokalizację.

Tłumacząc to w prosty sposób:
Zaraz po włączeniu się systemu uruchamia się usługa SecurVPN, która zapewnia użytkownikowi dwie rzeczy. Po pierwsze – ukrywa nasz prawdziwy adres IP, a co więcej, umożliwia pozorowanie swojej lokalizacji w kilkunastu różnych krajach. Po drugie – cała transmisja wychodząca z SecurBooka jest w pełni zakodowana i niemożliwa do „podejrzenia” nawet poprzez dostawcę Internetu, dzięki czemu możesz bezpiecznie używać nawet publicznych punktów dostępowych w galeriach handlowych czy innych tego typu miejscach, nie martwiąc się, o to, kto może uzyskać dostęp do przesyłanych informacji.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:
Wraz z naszym partnerem dostarczającym infrastrukturę teletechniczną stosujemy w SecurBookach usługę VPN opartą na protokole IKEv2, uważanym obecnie za najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej stabilny protokół dostępny na rynku. W ramach tego protokołu całość transmisji jest kodowana algorytmem AES-256. Możliwe jest wybranie blisko 40 lokacji geograficznych, dzięki czemu można bezproblemowo ominąć wiele restrykcji związanych z geolokalizacją, jak również z różnymi formami cenzurowania Internetu. Dostawca gwarantuje politykę „Zero Logów”, dzięki czemu na żadnych z serwerów pośredniczących nie zostają ślady naszych działań w sieci a sama firma działa poza granicami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych czy innych państw, które starają się narzucić obowiązek monitorowania ruchu sieciowego, dzięki czemu jest to zgodne z lokalnym prawem. Dodatkowo SecurVPN daje dostęp do „bezpiecznych” serwerów DNS dodatkowo chroniąc w ten sposób prywatność użytkownika i chroniąc go przez niebezpieczeństwami typu DNS Leak. Wybór naszego partnera technologicznego oparliśmy nie tylko na samym bezpieczeństwie ale również na prędkości oferowanych połączeń, dzięki czemu w zależności od wybranego serwera i naszego łącza jesteśmy w stanie uzyskać prędkość dochodzącą na 100Mbit/sek. Dodatkowo większość serwerów zezwala na przesyłanie przez nie ruchu związanego z wymianą plików P2P, co dla osób, które korzystają z tego typu aplikacji, na pewno nie jest bez znaczenia. A jeśli to nie jest wystarczające, na każdym SecurBooku znajduje się skonfigurowany klient sieci TOR, gotowy do działania, jeśli tylko tego potrzebujesz.

Windows 10.

Najnowszy system operacyjny firmy Microsoft jest powszechnie uważany za system stabilny, bezpieczny i wygodny w użytkowaniu, jednakże znany jest również z tego, że przesyła on na serwery Microsoftu dużo danych dotyczących zachowań użytkownika i w ten sposób naraża naszą prywatność.

Tłumacząc to w prosty sposób:
System Windows 10, który jest preinstalowany na każdym SecurBooku i stanowi obecnie rynkowy standard, typowo nie szanuje prywatności swoich użytkowników, jego producent stara się dowiedzieć o nas tyle ile to możliwe, przez co wiele danych przesyłanych jest na serwery producenta bez naszej wiedzy. My staramy się w najszerszym możliwym zakresie zablokować fakcje związane ze „szpiegowaniem” użytkownika, zachowując jednocześnie maksymalną funkcjonalność systemu.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:
Wyłączona jest telemetria, zarówno samego systemu Windows 10, jak i aplikacji. Blokowana jest wymiana P2P związana z systemem Windows Update. Blokowane jest gromadzenie danych statystycznych związanych z wprowadzanymi danymi. Usługi związane z trackingiem zachowań zarówno w systemie, jak i online są wyłączone lub zablokowane. Wyłączona jest synchronizacja ustawień systemu oraz „personalizacja wprowadzanych danych”. Domyślne konto użytkownika systemu jest kontem lokalnym, co również podnosi poziom prywatności. Dodatkowo wyłączone jest wiele innych „irytujących” funkcji systemu Windows 10, takich jak wyświetlanie reklam (nazywanych przez Microsoft sugestiami).